DC UPS

UPSهای تابلویی

تغذیه بدون وقفه جهت مصرف کننده های تابلویی

تغذیه بدون وقفه و دائمی مصرف کننده های که خود ، سیستمهای دیگری را راه اندازی میکنند از اهمیت زیادی برخوردار است .

از نمونه های اینگونه مصرف کننده ها ، بوبین کنتاکتورها ، بوبین دژنکتورها و موتور شارژ دژنکتورها و یا سکسیونرها هستند که غالبا با ولتاژ ۴۸VDC و یا ۱۱۰VDC کار میکنند.

DCUPS هایی که اینگونه مصرف کننده ها را تغذیه میکنند معمولا در داخل و یا کنار تابلو برق ها نصب میشوند و بسته به نوع و زمان باردهی مورد نیاز به چند دسته تقسیم میشوند.

 

شرکت مهندسی بافرتک ، در طول تجربه ۳۵ ساله تولید و طراحی سیستمهای تغذیه ، در حال حاضر ۳ مدل از این نوع سیستمها را تولید میکند که هر یک از این ۳ مدل زیر مجموعه هایی از حیث توان و زمان تغذیه را دارا هستند.

سری DS48110V60

این مدل یک DCUPS با ولتاژ خروجی قابل انتخاب ۴۸VDC و یا ۱۱۰VDC توسط اپراتور اپ و توان نامی ۶۰VA است . در داخل خود ۱ عدد باتری ۱۲V7.5AH دارد که معمولا برای تغذیه بوبین هر دژنکتور و یا تعدادی محدود بوبین کنتاکتور استفاده میشود و زمان باردهی محدودتری نسبت به مدلهای دیگر دارد.

تغذیه سوییچینگ آن در زمان حضور برق شهر، همزمان خروجی را تغذیه نموده و باتری را شارژ میکند و هنگام قطعی برق شهر بصورت ON LINE توسط باتری خود به تغذیه خروجی ادامه میدهد.

  سری SS48110VXA

این مدل دارای ولتاژ خروجی ثابت  ۴۸VDC  و یا ۱۱۰VDC میباشد و دارای توانهای مختلف از ۵۰۰VA تا ۵KVA میباشد .

 به واسطه ۴ و یا ۹ عدد باتری با ظرفیت قابلل انتخاب برای زمان مورد نظر داخل خود دارای زمان باردهی بسیار طولانی تری نسبت به مدل قبلی است و همچنین میتواند تعداد بیشتری دژنکتور و یا کنتاکتور را راه انداری نماید.

تغذیه سوییچینگ آن در زمان حضور برق شهر همزمان خروجی را تغذیه نموده و باتری را شارژ میکند و هنگام قطعی برق شهر بصورت ON LINE توسط باتری خود به تغذیه خروجی ادامه میدهد.

    سری IS48110VXA

این مدل همانند مدل قبلی عمل میکند با این تفاوت که سیستم تغذیه آن از نوع صنعتی و شامل ترانس ایزوله و پل تریستوری میباشد و همچنین مجهز به امکانات بیشتری از جمله سیستم دراپر ، سیستم تست اتوماتیک دوره ای باتریها ، نمایشگر LCD با قابلیت نمایش تمامی پارامترها و خطاها و چند امکان دیگر هست که در مشخصات فنی آن ، بدانها اشاره شده است .از طرفی بدلیل استفاده از سیستم آنالوگ در قسمت قدرت (LOW FREQUENCY) برای کارکرد در محیطهای صنعتی و پر تنش و در شرایط کلید زنی روی شبکه ، بسیار کارآمد هستند.

رنج توانی و زمان باردهی این مدل نامحدود است .