درباره ما

تاریخچه شرکت بافرتک

شرکت مهندسی بافرتک فعالیت خود را از سال 1368 آغاز نموده است. فعالیت اصلی شرکت، با تولید UPS های کوچک با ظرفیت 500VA تحت نام SUP آغاز شد. ضمن همین سالها، با توجه به وجود نوسانات شدید که غالبا برق شهرها دچار آن بودند ، نیاز به استفاده از سیستم استبلایزر برق شهرها در ورودی UPS احساس می شد. لذا تمامی مدل های یو پی اس ، مجهز به استبلایزر برق شهر در ورودی خود شدند و این اولین بار بود که UPS مجهز به استبلایزر برق شهر در ایران تولید می شد. جهت تغذیه مصرف کننده های معمولی که نیاز آن ها صرفا با استبلایزر مرتفع می شد، درهمین سال ها تولید استبلایزرهای با توان های 1,2,3,5KVA تحت نام تجاری PASAND آغاز شد. همزمان با این محصول ایده ساخت استبلایزرهای پیوسته با دقت رگولاسیون بالا شکل گرفت.
در سال 1372 در پی سفارش ساخت و فروش استبلایزر پیوسته خاصی که شرکت دریافت نمود، اقدام به ساخت استبلایزر پیوسته با دقت 1 ولت نمود که دارای تکنولوژی Electro dynamic Voltage Stabilizer برای اولین بار در ایران بود.
از آنجا که قسمت عمده استبلایزر فوق، سیستم مکانیکی بود لذا تمامی اجزاء مورد نیاز توسط شرکت طراحی و ساخته شد. سیستم مذکور به عنوان یک خط مستقل از محصولات شرکت درآمد و جزء تجهیزات واجب مصرف کننده های حساس شد و به خصوص کاربرد عمده ای در لابراتوارهای چاپ و ظهور فیلم در آن زمان یافت.
در سال 1373 رنج استبلایزرهای پیوسته تا 15kVA و طی سال های 1374 و 1375 تا kVA 40 ارتقاء یافت. همزمان، طراحی و تولید سیستمهای تغذیه سوییچینگ آغاز شد و در این سال ها 4 مدل مختلف از این سیستم ها تولید می شد.
در سال 1376 بمنظور تغذیه یک سیستم کامپیوتری کامل، مدل جدیدی بنام SEPAND طراحی شد.
این UPS از نوع ON-LINE/DOUBLE CONVERSION و به فرم Desk-top بود. تکنولوژی آن سوییچینگ و فاقد ترانس داخلی بود و به عنوان اختراع در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسیده است.
در همین سال، استبلایزرهای پیوسته تا توان 100kVA سه فاز ارتقاء یافت که مجهز به سیستم کامل مونیتورینگ و حفاظتی شدند که کارآیی بیش از پیش یافتند و از آن زمان در صدها موسسه و ارگان شناخته شده نصب شده اند. (مدل های STL,3STL)
طی سالهای 1379 و 1380 با توجه به نیاز جدی مصرف کننده های خانگی به یک استبلایزر مطمئن، با کیفیت و درعین حال اقتصادی، استبلایزر(ترانس سری یا BOOSTER) مدل PERSHIN با سیستم کنترل میکروپروسسوری طراحی و تولید شد.
در سال 1382 ، باتوجه به بالارفتن مصرف برقی بخصوص منازل ، مدل 10KVA استبلایزر پرشین تولید شد.
در سال 1388 مدل اقتصادی تر از سیستم استبلایزر پای کنتور با توان 8KVA با نام T63 تولید و در رنج بسیار وسیعی به فروش رفت.
در سال 1384 در پی نیاز یکی از سازمانهای مطرح دولتی به شارژر میکروپروسسوری قابل برنامه ریزی ، مدلهای CH1P و CH3P که شارژرهای جنرال با رنج ولتاژی و جریانی وسیع قابل برنامه ریزی هستند طراحی وعرضه شد و تولید آن تا کنون ادامه دارد.
در سال 1385 مدل های جدیدی از استبلایزرهای سه فاز پله ای برای راه آهن جمهوری اسلامی تولید و طی چند مناقصه پی در پی که شرکت در تمامی آنها برنده شد تحویل و نصب شد که غالب مشکلات برقی مصرف کننده ها را مرتفع نمود و برگ زرینی از ارائه خدمات شرکت شد.
در همین سال مدلهای ONLINE سری UPS های سینوسی تولید و در رنج توانی وسیعی ارائه شد .علاوه برآن با اخذ نمایندگی از چند شرکت خارجی در ضمینه مذکور در حال حاضر رنج وسیعی از سیستمهای فوق قابل ارائه می باشند.
در سال 1386 مدلهای MSTL,M3STL که نسل جدید استبلایزرهای پیوسته سری های STL , 3STL قدیمی میباشند در رنج توانی از 15KVA تا 600KVA در 2 مدل تک فاز و سه فاز تولید و ارائه شد که جزو محصولات پر فروش شرکت در حال حاضر می باشد.
با توجه به اینکه ترانسفورماتور جزء اجزاء اصلی محصولات شرکت می باشند، ساخت ترانسفورماتورهای سفارشی در کنار مصرف عمده آن در محصولات تولیدی از همان سال اولیه فعالیت آغاز شد و از همان زمان تاکنون، ترانسفورماتورهای مورد مصرف صنایع و از جمله شرکت های بزرگی چون ایران خودرو، ایران تابلو، نیرو محرکه و ... از 10VA تا 300KVA انجام می شود.

در سال 1386 شرکت موفق به اخذ گواهینامه ISO9001/2000 شد. در همین سال به منظور توسعه اقدام به ساخت کارخانه ای در شهرک صنعتی پرند نمود که در پاییز 1388 کار ساخت آن به اتمام رسید و مورد بهره برداری فرار گرفت که در بالابردن ظرفیت تولید و پاسخگویی به بازار داخلی و خارجی بسیار موثر بوده است .
افتتاح فروشگاهی در سال 1391 در خیابان لاله زار تهران ،اقدامی دیگر در جهت معرفی بیشتر و گسترده تر محصولات شرکت در بازار می باشد.
طی سالهای 92 تا کنون حجم وسیعی از شارژرهای صنعتی با ورودی تک فاز و سه فاز مورد نیاز برق منطقه ای جهت پستهای دیسپاچینگ و تله متری تولید و نصب شده است .
در سال 93 مدل جدید استبلایزرهای پله ای با ابداعی جدید تحت نام های تجاری PADIDE20 و T63جدید و T120 طراحی و تولید شد. این استبلایزرها علی رغم رله ای بودنشان، دارای رگولاسیون بسیار نرم و یکنواخت هستند و برای نصب جهت منازل و اماکن با مصرف تکفاز بسیار مناسب هستند.
در حال حاضر شرکت مهندسی بافرتک با رنج وسیع و متنوعی از محصولات تولیدی با تکنولوژی روز مشغول ارائه خدمات فنی و تخصصی هستیم و به ایرانی بودن خود همیشه بالیده ایم و معتقدیم آنچه را که اراده کنیم با توکل به قدرت لایزالش از آن ماست.
در این راه بسیار سخت کوشیده ایم و مهمتر از همه خدواند متعال پشتیبان و یارمان بوده است.